Právní poradna zdarma

Nárok na bezplatnou právní pomoc v konkrétních případech určují příslušné zákony. Kromě těchto zákonných případů, jsou i další možnosti, jak získat bezplatnou právní pomoc. Existuje několik desítek různých občanských a neziskových sdružení, které poskytují bezplatné právní poradenství. Najít právní poradnu zdarma tak není ni složitého. Bohužel ale úroveň kvality právní pomoci, jakou někdy poskytuje právní poradna zdarma, nemusí být úplně nejvyšší.

Právní poradna zdarma a její služby

Právní poradna zdarma se v českém prostředí zpravidla vyskytuje ve dvou typech. Buď se jedná o právní poradny, které jsou provozovány neziskovými sdruženími. Ty jsou kormě obecného právního poradenství schopny zajistit i služby typu vypracování právních dokumentů nebo i zastupování u soudu nebo při jednání s úřady.

Druhým typem právní poradny zdarma pak jsou nejrůznější online právní poradny a diskuzí fóra. Ta mají jednu velkou nevýhodu. Velmi často zde totiž neodpovídají kvalifikovaní právníci a advokáti, ale převážně jsou právní rady poskytovány širší skupinou uživatelů a tak kvalita právních rad není příliš kvalitní

Kvalitní právní pomoc není zadarmo

Tak jako u všeho i u právní pomoci platí, že kvalita není zadarmo. Pokud řešíte nějaký komplikovaný právní spor nebo potřebujete z jiného důvodu pomoc právníka, pak se určitě nevyplatí spoléhat na bezplatné rady a poradny, které je možné najít na internetu.

Taková online právní poradna zdarma vám určitě není schopna poskytnout dostatečně kvalitní právní servis, ani vám většinou nejsou schopni pomoci s vypracováním smlouvy či jiného právního dokumentu.

Dále také platí, že právo není matematika. Při řešení právních sporů a výkladů totiž vždy nemusí platit že 1 + 1 se rovná 2. Právo je podstatně komplikovanější a záleží na mnoha různých okolnostech. Bez detailní znalosti celé vaší kauzy a všech okolností, které mohou mít vliv na projednávaný případ tak je jen stěží možné vyslovit kvalitní a kvalifikovaný právní názor.

Je tak logické, že právník, který věnuje velké množství času vašemu případu, to jen stěží bude dělat zadarmo.

Bezplatná právní poradna zdarma

Je ale mnoho dalších případů, ve kterých je bezplatná právní poradna zdarma více než vyhovující. Existují desítky a stovky nejrůznějších dotazů – na platnost různých smluv, soudní poplatky, promlčecí doby a mnoho dalšího. Základní právní úkony totiž s trochou snahy zvládne asi každý.

V takovém případě tak není nutné vyhledávat pomoc advokáta nebo notáře. Pokud například potřebujete sepsat jen jednoduchou nájemní smlouvu na byt nebo jiný podobný dokument, tak je možné najít na internetu desítky předvyplněných vzorů zdarma. A s vyplněním podobného dokumentu může pomoci i zmiňovaná právní poradna zdarma.

Právní poradna zdarma – doporučení

Pokud hledáte kvalitní právní poradnu zdarma, kde máte jistotu, že za poskytnuté rady nemusíte nic platit a zároveň máte alespoň minimální záruku poskytnutí kvalitní a spolehlivé rady, pak jsme pro vás připravili seznam několika vybraných právních poraden, které je možné najít na českém internetu, které nabízejí bezplatnou právní pomoc a právní rady zadarmo:

Právní poradna zdarma – exekuce

Pokud máte problémy s dluhy, hrozí vám exekuce na plat, na bankovní účet, nebo máte nějaké jiné problémy a starosti s exekucí, tak se můžete obrátit na tuto právní poradnu zdarma: Poradna exekuce. Kromě obecných informací o tom jaká jsou pravidla pro srážky ze mzdy, exekuci na bankovní účet apod. zde najdete i možnost pokládat své dotazy prostřednictvím online poradny.

Právní poradna zdarma – osobní bankrot

Další právní poradna zdarma nabízí své služby v oblasti oddlužení. Možnost osobního bankrotu podle insolvenčního zákona jednou z možností, jak se mohou lidé s velkými dluhy vypořádat se svými závazky. Na tomto webu najdete mnoho užitečných informací na téma osobní bankrot a dluhy – více informací Poradna při finanční tísni.

Právní poradna – Jak na dluhy

Další možnost pro ty kdo hledají pomoc s dluhy, exekucemi nebo dalšími podobnými problémy nabízí bezplatná online poradna Jak na dluhy. V online diskuzím fóru můžete pokládat své dotazy na různé právní dluhy, které se týkají dědictví, dluhů, pohledávek nebo i rozvodů či výživného.

Poradna Pomoc s dluhy

Další z možností kde je možné najít pomoc při řešení právních problémů nebo i dalších záležitostí je bezplatná online poradna dluhy. I v této online poradně najdete možnost bezplatně a online pokládat své dotazy a zjistit všechny informace, které by vás zajímali.

1 758 comments

 1. Dobrý den, před rokem jsme se odstěhovali z bytu. Bohužel nám nebyla vrácena vratná kauce s tím, že nám ji po roce vrátí až bude vyučtování elektřiny a vody, máme i sepsaný papír kde je pronajímatel podepsaný, že nám peníze vrátí po vyučtování. Vyučtování už ale bylo a pronajimatel nám tvrdí, že ho stále nemá při tom minulé jaro, jsme mu v tuhle dobu platili doplatek uz. Co s tim? Mame pravo to nejak resit a uspet? Dekuji

 2. Dobrý den, před rokem jsme se odstěhovali z bytu. Bohužel nám nebyla vrácena vratná kauce s tím, že nám ji po roce vrátí až bude vyučtování elektřiny a vody, máme i sepsaný papír kde je pronajímatel podepsaný, že nám peníze vrátí po vyučtování. Vyučtování už ale bylo a pronajimatel nám tvrdí, že ho stále nemá při tom minulé jaro, jsme mu v tuhle dobu platili doplatek uz. Co s tim? Mame pravo to nejak resit a uspet? Dekuji

 3. Dobrý den,
  Soused si na proti mě postavil stavbu na černo. Stavebním úřadem bylo nařízeno odstranění černé stavby. Soused tak neučinil, tak se to dostalo exekutorovy. Je to už druhý rok. Nic se neděje nemám žádné zprávy na městském úřadě se mě vysmáli a řekly, že stim níc nemohou udělat – má to exekutor. Já se děsím, že se nic dít nebudete! Prosím o pomoc. Nebo jestli může nějaký právník přímo zasáhnout.
  Předem děkuji
  S pozdravem Jiří Marusič

 4. Dobrý den,
  Soused si na proti mě postavil stavbu na černo. Stavebním úřadem bylo nařízeno odstranění černé stavby. Soused tak neučinil, tak se to dostalo exekutorovy. Je to už druhý rok. Nic se neděje nemám žádné zprávy na městském úřadě se mě vysmáli a řekly, že stim níc nemohou udělat – má to exekutor. Já se děsím, že se nic dít nebudete! Prosím o pomoc. Nebo jestli může nějaký právník přímo zasáhnout.
  Předem děkuji
  S pozdravem Jiří Marusič

 5. Mám uzavřenou nájemní smlouvu na dobu určitou, která se automaticky prodlouží o další rok, pokud 60 dnů před uplynutím doby nájmu nesdělím, že netrvám na ukončení nájemního vztahu.Můžu tuto smlouvu vypovědět dříve s výpovědní lhůtou 3 měsíce.
  Děkuji.

 6. Dobrý den,potřebuji prosím poradit…s manželem se chci rozejít a vyrovnat na společném majetku. Zatím souhlasil pouze s tím,že mě pořídí auto,které ovšem napíše na svou firmu. Je možné s ním sepsat smlouvu nebo dohodu,že auto bude po celou dobu splácení jen výhradně v mém používání aniž by mě jakkoli omezoval a nemohl mě ho odebrat? Děkuji

 7. dobry den mam dotaz v cervnu by mi skoncila insolvence ale zdedila jsem dum a vyplatila 100procent dluhu od soudu mi prislo usneseni v lednu co se zaplatilo a kolik ma is zaplatit jeste me cili ten zbytek is si uctovala 35000ktere ji soud schvalil ale na otazku proc do dneska jeste neposlala penize mi po 2mesicich napsala ze bylo podano odvolani ale proc nerekla tak jsem si to dohledala a bylo tam ze pozaduje jeste 100000odmeny ktere ji soud poprve neschvalil ma na ne narok dekuji

 8. Dobry den, prosím o radu. Minulý rok jsem zaplatila pro 3 osoby dovolenou do Itálie, která se nekonala a peníze mi vráceny nevyly.Cestovní kancelář byla pojištěna proti úpadku.
  Pojišťovna, u které byla pojištěna, podala vše k posouzení soudu, zda je či není cestovní kancelář v úpadku. Soud rozhodl, že neni, tudíž nebude vyplácet žádné náhrady. Cestovní kancelář je zrušena. Kam se obrátit? Kde vymáhat své peníze? Děkuji. Dana

 9. Dobry den,ja vas prosim, prosetrit muj pripat, a mne poradut jak dal postupovat.Potřebovala bych pomoc a sepsat navrch na odklad, pripade i na zastaveni exekuce.vzasade plati kolik let promlceni lhuti? Jedna de ó myho bratra ktery psychicky a dusne nemocny Je pod lekarskou dozorem.
  Můžete mi poradit? Nebydlim v Praze……je mozne se spojit osobne? V Praze budu od Pondely az do ctvrtka …..casove jsem flexibel. Dekuji dopredu……Spozdravem….Marie rosnerova

 10. Dobry den,odeslal jsem ke Krajskemu soudu namitku podjatosti predsedy senatu,a jeste dvou soudcu.Ale nevym co se ted bude dit.Namitju jsem odeslal pred jednanim.Dekuji za odpoved

 11. Dobrý den.
  Mám dotaz – vnučka je neprovdaná (svobodná) matka. Trvalé bydliště má v obci Bobrová okr.Žďár nad Sázavou. Po porodu dítěte, kterému je dnes 10 měsíců, bydlela s biologickým otcem dítěte v obci Klučov, okr.Třebíč.
  V listopadu 2018, pro názorové neshody a konfliktní situace s otcem dítěte,
  odešla vnučka s dítětem do místa svého trvalého bydliště a prostřednictvím advokáta podala Okresnímu soudu ve Žďáru nad Sázavou žádost o svěření dítěte do její výhradní péče. Nyní přišla její advokátka, že soudní jednání může probíhat i před Okres.soudem v Třebíči, s čímž vnučka nesouhlasí.
  Otázka: kterému soudu primárně přísluší řešení této kauzy a jak se určuje trvalé bydliště dítěte neprovdané matky. Děkuji.

 12. Dobrý den.
  Mám dotaz – vnučka je neprovdaná (svobodná) matka. Trvalé bydliště má v obci Bobrová okr.Žďár nad Sázavou. Po porodu dítěte, kterému je dnes 6 měsíců, bydlela s biologickým otcem dítěte v obci Klučov, okr.Třebíč.
  V listopadu 2018, pro názorové neshody a konfliktní situace s otcem dítěte,
  odešla vnučka s dítětem do místa svého trvalého bydliště a prostřednictvím advokáta podala Okresnímu soudu ve Žďáru nad Sázavou žádost o svěření dítěte do její výhradní péče. Nyní přišla její advokátka, že soudní jednání může probíhat i před Okres.soudem v Třebíči, s čímž vnučka nesouhlasí.
  Otázka: kterému soudu primárně přísluší řešení této kauzy a jak se určuje trvalé bydliště dítěte neprovdané matky. Děkuji.

 13. Dobrý den.
  1.10.jsem nastoupila do nové práce,dostala jsem smlouvu na 1rok s 3měsíční zkušební dobou. Nyní jsem zjistila,ze jsem těhotná a bojím se výpovědi. Vzhledem k těžkým pracovním podmínkám bych mohla jít do pracovní neschopnosti,ale ja bych chtěla aspon pár měsíců ještě pracovat. Vím,že v pracovní neschopnosti ani v těhotenství zaměstnavatel nemůže dát,ale nevím,jestli se to vztahuje také ve zkušební době a bojím se to zaměstnavateli oznámit.
  Moc dekuji za radu. Lucie

 14. Dobrý den,
  jsem aktuálně v situaci, kdy jsem před pár měsíci ztratil zaměstnání a proto jsem v září 2018 podal z důvodu ztráta zaměstnání návrh na snížení výživného, přičemž jeho výši ponechávám na soudu.
  V této věci nemám právního zástupce.
  Máme s bývalou manželkou 3 děti, přičemž nejstarší z dětí mám v péči já a 2 mladší děti má v péči bývalá manželka.
  Na 2 děti, které má v péči manželka, mám stanoveno výživné ve výši 8500,- Kč. Na dítě, které mám v péči já, manželka přispívá 500,- Kč. Dcera je již plnoletá, tudíž posílá peníze jí.
  v zásadě mám 2 dotazy:
  1. je můj návrh relevantní?
  2. můžu se u soudu zastupovat sám, bez právního zástupce? Aktuálně si ho nemůžu dovolit.

 15. Ahoj. Jmenuji se Stanislav Kovac z Praha 4. jsem dostal obchodní úver ve výši 25,000.000 Kc (cca: 1.000,000 EUR) od Peter Krajcovic (senatorrpwalter@hotmail.com, http://spkinvestment.com/). Je to seriózní veritele.

 16. Dobrý den. Dne 19.9.2017 jsem byla rozvedená. Žila jsem s manželem na slovensku a rozvod tam také proběhl. Majetkové vypořádání ještě neproběhlo. Teď už bydlím s dcerou v čechách, kam jsem se po rozvodu vrátila. Mohu podat žádost o vypořádání majetku v čechách?
  Děkuji za odpověď.

 17. Dobrý den,zadám radu.Po 15letech mne uráží bratr a vycita mi ze mi mamka darovala pulku domu,která nebyla obyvatelná.Na svoje nákady a diky uveru jsem polovinu zrekonstruovala a ziji v ni.Maminka v druhé.Na celém dome stále pracujeme vse hradime polovinou.Ucty si ponechává maminka.Bratr mi ríká ,ze si vezme právnika pri dedeni a takhle to nebude.Pritom pred 15 lety byl v poho.,ze by tam stejne nikdy nezil.Ted kdyz dum vzkvétá,je vse jinak.Muze nejak napadnout darovací smlouvu?Maminka uz zavet psat nehodla.Dekuji za radu.Petra

 18. Dobrý den,
  měla bych na Vás dotaz:
  Čerpala jsem řádnou dovolenou, a v tomto termínu mi zemřela matka, /podle zákona mám nárok na 2 dny volna/ a můj zaměstnavatel mi sdělil, že pokud čerpám dovolenou nemám nárok na přerušení dovolené a čerpat tyto 2 dny pro vyřizování pohřbu i samotný den pohřbu.

  Mají na to nárok ?

  Děkuji moc za Vaši odpověď.

  S pozdravem

  Monika Mikanová

 19. Dobrý den,
  jsem trochu nešťastná v dědickém řízení jsem dostala byt kde jsem souhlasila s věcným břemenem mé matky,mě to nevadí jen ted jsme se v rodině s bratrem nepohodli a s matkou neustále vymýšlí jak mě toho bytu zbavit ,můj dotaz je zda to jde napadnou dědické řízení s kterým všichni souhlasili a zda ho bez podpisu matky mohu byt převést na mou dceru je to její babička . Zda s tím musí souhlasit matka,věcné břemeno jí tam jasně necháme .
  Děkuji moc za odpověď
  Jirovská Zuzana

 20. Sousede nas stale napadaji ze mame hlucny vetrak v koupelne vyhrozuji ze nam budou vypinat jistice vetrak je 2 roky stary a neni vubec hlucny co mame delat ? Pritom sousede nad nami delaji neuveritelny ramus a taky si nestezujeme prosim poradte co mam delat

 21. Dobrý den.
  Chtěl bych se zaptat, zda je v současné době platný notářský zépis týkající se vydědění. Jak to bude s bytem, který je v mém osobním vlastnictví. Bydlí v něm i má partnerka již 17 let. Bude moci dále používat tento byt na dožití bez jakýkoliv problémů?

  Děkuji za odpověď

 22. Vysvětlete a uveďte zákonné ustanovení, podle kterého je poskytována ochrana příslušným orgánem státní správy na svépomoc dle NOZ.

  Vysvětlete obecně, zda je možná také satisfakční žaloba a za jakých podmínek?

 23. Do 3 let po rozvodu jsme se nevyrovnali. Po uplynutí 3 let nemohu vyhrát soud?,
  když manžel žádá o určení vlastnického práva na nemovitost, kterou jsem zaplatila já z prodeje svých nemovitostí, restituce a peněžní půjčky na zbytek částky (abych mohla koupit ve 2. řádku zmíněnou nemovitost) a tuto půjčku splatila já sama 2 roky po rozvodu?

  Mohu já žalovat bývalého manžela (po uplynutí 3 let od rozvodu) o polovinu finančních prostředků,které si on přivlastnil z našich společných úspor?

 24. Dobry den ,prosím o radu ,jak dokázat u soudu falešný podpis na smlouvě ,když jsem požádal o grafologický rozbor písma ,bylo zamítnuti a bylo řečeno že to nikoho nezajímá. Nemůžou člověka odsoudit za falešný podpis na smlouvě ,děkuji za odpověď a radu

 25. Dobrý den.chtel bych se zeptat mám schválené oddlužení den 15.1.2018 ale ještě mi v zaměstnáni kdy budu platit první zpladku

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..