Právní poradna zdarma

Nárok na bezplatnou právní pomoc v konkrétních případech určují příslušné zákony. Kromě těchto zákonných případů, jsou i další možnosti, jak získat bezplatnou právní pomoc. Existuje několik desítek různých občanských a neziskových sdružení, které poskytují bezplatné právní poradenství. Najít právní poradnu zdarma tak není ni složitého. Bohužel ale úroveň kvality právní pomoci, jakou někdy poskytuje právní poradna zdarma, nemusí být úplně nejvyšší.

Právní poradna zdarma a její služby

Právní poradna zdarma se v českém prostředí zpravidla vyskytuje ve dvou typech. Buď se jedná o právní poradny, které jsou provozovány neziskovými sdruženími. Ty jsou kormě obecného právního poradenství schopny zajistit i služby typu vypracování právních dokumentů nebo i zastupování u soudu nebo při jednání s úřady.

Druhým typem právní poradny zdarma pak jsou nejrůznější online právní poradny a diskuzí fóra. Ta mají jednu velkou nevýhodu. Velmi často zde totiž neodpovídají kvalifikovaní právníci a advokáti, ale převážně jsou právní rady poskytovány širší skupinou uživatelů a tak kvalita právních rad není příliš kvalitní

Kvalitní právní pomoc není zadarmo

Tak jako u všeho i u právní pomoci platí, že kvalita není zadarmo. Pokud řešíte nějaký komplikovaný právní spor nebo potřebujete z jiného důvodu pomoc právníka, pak se určitě nevyplatí spoléhat na bezplatné rady a poradny, které je možné najít na internetu.

Taková online právní poradna zdarma vám určitě není schopna poskytnout dostatečně kvalitní právní servis, ani vám většinou nejsou schopni pomoci s vypracováním smlouvy či jiného právního dokumentu.

Dále také platí, že právo není matematika. Při řešení právních sporů a výkladů totiž vždy nemusí platit že 1 + 1 se rovná 2. Právo je podstatně komplikovanější a záleží na mnoha různých okolnostech. Bez detailní znalosti celé vaší kauzy a všech okolností, které mohou mít vliv na projednávaný případ tak je jen stěží možné vyslovit kvalitní a kvalifikovaný právní názor.

Je tak logické, že právník, který věnuje velké množství času vašemu případu, to jen stěží bude dělat zadarmo.

Bezplatná právní poradna zdarma

Je ale mnoho dalších případů, ve kterých je bezplatná právní poradna zdarma více než vyhovující. Existují desítky a stovky nejrůznějších dotazů – na platnost různých smluv, soudní poplatky, promlčecí doby a mnoho dalšího. Základní právní úkony totiž s trochou snahy zvládne asi každý.

V takovém případě tak není nutné vyhledávat pomoc advokáta nebo notáře. Pokud například potřebujete sepsat jen jednoduchou nájemní smlouvu na byt nebo jiný podobný dokument, tak je možné najít na internetu desítky předvyplněných vzorů zdarma. A s vyplněním podobného dokumentu může pomoci i zmiňovaná právní poradna zdarma.

Právní poradna zdarma – doporučení

Pokud hledáte kvalitní právní poradnu zdarma, kde máte jistotu, že za poskytnuté rady nemusíte nic platit a zároveň máte alespoň minimální záruku poskytnutí kvalitní a spolehlivé rady, pak jsme pro vás připravili seznam několika vybraných právních poraden, které je možné najít na českém internetu, které nabízejí bezplatnou právní pomoc a právní rady zadarmo:

Právní poradna zdarma – exekuce

Pokud máte problémy s dluhy, hrozí vám exekuce na plat, na bankovní účet, nebo máte nějaké jiné problémy a starosti s exekucí, tak se můžete obrátit na tuto právní poradnu zdarma: Poradna exekuce. Kromě obecných informací o tom jaká jsou pravidla pro srážky ze mzdy, exekuci na bankovní účet apod. zde najdete i možnost pokládat své dotazy prostřednictvím online poradny.

Právní poradna zdarma – osobní bankrot

Další právní poradna zdarma nabízí své služby v oblasti oddlužení. Možnost osobního bankrotu podle insolvenčního zákona jednou z možností, jak se mohou lidé s velkými dluhy vypořádat se svými závazky. Na tomto webu najdete mnoho užitečných informací na téma osobní bankrot a dluhy – více informací Poradna při finanční tísni.

Právní poradna – Jak na dluhy

Další možnost pro ty kdo hledají pomoc s dluhy, exekucemi nebo dalšími podobnými problémy nabízí bezplatná online poradna Jak na dluhy. V online diskuzím fóru můžete pokládat své dotazy na různé právní dluhy, které se týkají dědictví, dluhů, pohledávek nebo i rozvodů či výživného.

Poradna Pomoc s dluhy

Další z možností kde je možné najít pomoc při řešení právních problémů nebo i dalších záležitostí je bezplatná online poradna dluhy. I v této online poradně najdete možnost bezplatně a online pokládat své dotazy a zjistit všechny informace, které by vás zajímali.

1 758 comments

  1. Dobrý den,od 21.9.2017 bydlí syn u mě(u otce).Trvalý pobyt má pořád u své matky kde bydlí i dcera.Alimenty posílám pořád celé na obě děti.Jde nějak dostat alimenty na syna zpět?Děkuji za odpověď.

  2. dobry den
    dostal jsem vypoved z bytu na 2 mesice
    duvod nebyl určen nemáme puvodní smlouvu
    co mam dalat prosim.

    1. Dobrý den.V roce 2014 sem kupoval družstevní byt ještě s manželkou za 580 000 kč.Moje matka mi dala 160 000Kč a zbytek těch 420 000Kč jsem bral uvěr a ona byla spoludlužníkem.Po rozvodu se odstěhovala a já sem v tom bytě zustal.Budu dál splácet ten uvěr ještě asi 12let.chce po mě 1/2 z těch 580 000Kč.Na stavebním spoření mi řekly,že by měla dostat jen 1/2 za ty uroky za to období co tam ještě bydlela.Protože dokud ještě není zaplacený tak to není prý náš majetek?Je možné že by toto mohla chtít a má na to právo? předem děkuji za odpověd.

  3. Dobrý den,vlastním ideální 1/2 domu má sestra druhou 1/2, získali jsme ji dědictvím úmrtím matky(vlastnila dům sama) od otce, který zde má věcné břemeno konkrétního užívání prostor a místností. Sestra chce vyplatit. Jak se počítá břemeno otce do ceny nemovitosti? Po úmrtí otce, jaký má nárok sestra na vyplacení či dědění bývalých prostor obývaných otcem-věcného břemene? Co nastane s věcným břemenem po dožití otce? Co můžu udělat pro to, abych zcelil díly domu a za života otce šlo vše napsat na mně? Musím otce či sestru z břemene nějak vyplácet a platit daně? Jaké by bylo nejlepří řešení. Jsme rodina komunikativní, vycházíme spolu dobře, otevřená nejschůdnějším řešením. Moc Vám děkuji za pomoc. Mirek

  4. Dobrý den,

    chci se zeptat, zda mohu znovu (po roce) poskytnout stejné osobě hotovostní půjčku 270 tis. Kč (aby se vešla do limitu hotovostní operace), když původní ještě není splacena a součet obou přesáhne limit oněch 270 tisíc. Předem děkuji.

  5. Dobrý den, chtěl bych se zeptat od roku 2014 do roku 2017 jsem byl v insolvenci, ktera mi skončila v únoru 2017. Nechal jsem si vyjet centralná evidence exekucí a já tam mám jednu exekuci, která byla zapsáná a splatná v insolvenci a ted mi přišla pod stejnou spisovou značku 120EX47…, stejná exekuce.
    Děkuji René P.

  6. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda sám mohu podat žádost o odložení hlavního líčení, které má být 6.6.2017. Pobíram pouze výsluhu 8000,-kč, požádal jsem u OS Děčín o ustanovení obhájce již před 3 měsíci. SOudce Mgr. Bajer Radomil se dosud nevyjádřil i přes mé opakované dotazy. Sám si obhájce dovolit nemohu, vzhledem k tomu že trpím několika psycho poruchama ( sebevražedné sklony, maniodeprese, sebepoškozování – diagnoza F32.2 ), je prakticky nemožné abych se hájil sám. Ve stručnosti 29.9.2016 jsem šel spáchat sebevraždu a sám pro sebe jsem si říkal chci se zabít, nějaka kolemjdoucí kterou jsem neregistroval tvrdí že říkám chci tě zabít, u sebe jsem měl nůž takže § 353/1,2 tr.z. Nejednalo se o můj první pokus o sebevraždu ( prášky, hladovka 66 dnů, nůž, a následně jsem se tentýž den pokusil oběsit v cele bohužel mě odřízli ). Samosoudce — 10 měsíců podmínka. Odpor proti tr. příkazu jsem podal sám. Ale u hlavního líčení je situace jiná a vím že bez advokáta je nemožné dokázat nevinu , ale k mé žádosti se soudce odmíta vyjádřit, což samo o sobě je i pro můj duševní stav výrazně negativní. Proto se můj dotaz týká toho jestli mohu sám podat žádost o odročení hlavního líčení u OS Děčín. Děkuji Gajdůšek

  7. Dobrý den, mám smlouvu o dílo na dodaní nové střechy s pokrývačem. Navezl mi material, tašky, latě atd cca 90 procent, vybrál zálohu na material 188.000. Má začít 8.5.2017. Řekl že mi mi pošle výpověd o smlouvě o dílo a vyučtuvání na celou částku 188.000. Částka odpovída prý předanému materialu. Jako duvod mi zdělil že jsem mu neveřil a volal do stavebnin jestli opravdu objednal material, taky že jsem psal na facebook okolo 23.00 h když spal… Cena za celek měla být 248 A praci si dle ceníku vyučtoval na 95 tis…. material je cca o 20-25 tis pretažený dle ceníku (Peníze nechce vrátit, material do stavebnín take nelze vrátit). Latě a některé díly jsou nekvalitni, chtel jsem je vrátít a nechce mi to umožnit, ve stavebninách to take nejde vrátit protože je musí vrátít jen kupující…. 1.Má nárok na výpověd smlouvy? 2.Jak dostat peníze co jsem zaplatil zpět? Řekl že ho nezájíma co je v cenové nabídce že mi naučtuje material za kolik bude chtít a vystaví fakturu.3. Jak se k tomu postavit a vyučtovat to/dle jeho cen nebo dle té nové faktury? Jit na policii? Děkuji Jiří Janů

  8. Dobrý den,
    Potřebujeme právní poradu ohledně rozdělení majetku. Týká se naší dcery, se kterou se chce stávající manžel rozejít. Mají spolu 2 děti ve věku 6 a 8 let.
    Dcera koupila v r. 2006 za svobodna 3 pokojový byt v ceně cca 1.000.000,- Kč, na který dostala půjčku od nás.
    Po svatbě nám oba dva splatili naši půjčku ve výši cca 750.000,- a zbytek jsme jim po narození 1.dítěte odpustili.
    V roce 2013 byl její družstevní byt smlouvou o převodu bytu do vlastnictví opět převeden na dceru.
    Do bytu společně investovali na vybavení a rekonstrukce cca 700.000,- Kč.

    Dotaz máme: Jaká částka připadá dceři a jaká manželovi.

  9. Dobrý den

    Ráda bych Vás poprosila o radu.Bydlíme se synem,jeho přítelkyní a jejich malou dcerou – ve společné domácnosti.Syn má několik úvěrů asi 400 000-,
    Před časem zjistili lékaři vážný zdravotní nález u mého syna.Máme obavy – pokud by syn nezvládal,nemohl splácet dluhy,že by splácení postihlo mě a přítelkyni syna také?
    Chtěla jsem se Vás zeptat,zda by mohli exekutoři zabavit byt…..?
    Byt je napsaný na mě a na mého bývalého manžela,který s námi nebydlí.
    Bydlíme v Ostrově u Karlových Varů.Můžete nám prosím poradit,jak postupovat dál?
    S pozdravem a poděkováním paní Eva Doležalová.

  10. Můj manžel má milenku víc jak rok a já o tom vím protože se k ní přiznal. Vzala jsem svoje dvě děti k příbuzným neřekla jsem mu to a on mi vyhrožuje že jsem udělala únos svých vlastních dětí. Jak se mám zachovat a hlavně jak tuto situaci řešit.

  11. Dobrý večer.
    Dne 1.7.2016 jsem zakoupil nový vůz Dacia Lodgy (7. místná verze)u prodejce AUTOSET Centrum ČR plus, s.r.o. (Havířov). Vozidlo bylo částečně uhrazeno v hotovosti a zbývající část byla uhrazena Dacia financováním. Dne 7.7.2016 bylo vozidlo předáno k první reklamaci a to s nefunkčním palubním počítačem, který neukazoval okamžitou spotřebu a nefunkčním mikrofonem od handsfree. Vozidlo bylo předáno týž den zpět, údajně pomohl reset palubního počítače a nefunkčnost handsfree byla vyřešena výměnou mikrofonu. Dne 18.7.2016 bylo vozidlo předáno k další reklamaci a to pro zatékání do vozu přes zadní pravé výklopné okno. Reklamace byla vyřešena výměnou těsnění v okně a vysušením zateklých koberců. I přes požadavek výměny poškozených koberců mi nebylo vyhověno. Dne 10.11 2016 bylo vozidlo opět přivezeno k reklamaci pro zatečení do interiéru a to tentokrát přes levé zadní výklopné okno. Bylo vyměněno těsnění levého zadního otevíracího okna s tím, že po odzkoušení se závada neprojevila. Opět došlo k vytopení koberců ve vozu. Dále jsem reklamoval špatné usazení pravého zadního okna, které středem nesedí s karoserií, vyčnívá přes hranu karoserie a veškerá stékající voda zatéká rovnou ze střechy za vnitřní stranu skla a těsnící gumu. Že okno nesedí je zřejmé na první pohled, okno na protější straně lícuje s karoserií. Reklamace špatně usazeného skla nebyla vyřešena a to i přes to, že jsem na tom důrazně trval a požadoval jsem o písemné vyjádření proč okno nesedí. Údajně dle vyjádření servisu nemají usazení okna s čím porovnat a tudíž mám čekat na dodání stejného modelu vozu, který má být údajně k dispozici koncem listopadu 2016 na jejich pobočce. Dle mého názoru jen prodejce hraje o čas, abych do 6 měsíců nemohl odstoupit od kupní smlouvy. Kdo jiný by měl posoudit stav vozu, než autorizovaný servis a vyjádření, že potřebují pro porovnání druhý vůz se mi zdá víc než směšné. Je možné auto nechat posoudit u jiného autorizovaného prodejce (servisu) vozů Dacia, nebo musím reklamaci dořešit u stejného prodejce, kde jsem vůz zakoupil? Již nemám důvěru řešit reklamaci ve stejném servisu. Jedná se již o několikátou závadu, místo radosti z nového vozu řeším jen problémy a poslouchám výmluvy v autorizovaném servisu.
    Prosím o radu jak mám dále postupovat a jaké možnosti mám jako kupující.

    Předem děkuji za odpověď.

  12. Dobrý den,

    firma nás nutí jet na týdenní školení do Brna, kde v současnosti řádí epidemie žloutenky typu A.
    V e-mailech nás na toto nebezpečí firma sama upozorňuje.
    Máme právo odmítnout účast na školení z důvodu rizika ohrožení zdraví?
    Pokud ano, jaký paragraf či zákon máme možnost použít pro odmítnutí účasti na školení?

    Předem děkujeme za odpověď.

  13. Dobrý den potřebuji radu. Koupili jsme před 1 měsícem auto od jednoho majitele, který ho vlastnil 6 let. Původně ho koupil v autobazaru Dobruška a až teď nám přišel dopis, že auto je kradené v Německu co s tím? Chyba je na inspektorátu kde falšovali papíry. Děkuji za odpověď

  14. Pěkný den. Potřebuji provést výmaz věcného břemene v KN, ale problém spočívá v tom, že se jedná o již neexistující firmu. Podařilo se mi zjistit, že smlouva s původním majitelem a firmou byla uzavřena 31.12.1952 s podmínkou pro zánik břemene odpracování 15 let, což původní majitel odpracoval (odpracováno cca 40 let v podniku), bohužel však k plynulé době již nemám možnost doložit ani smlouvu ani odpracovaná léta a původní vlastník je již 24 let mrtev. Tudíž nemám žádné podklady pro KN, aby byl výmaz proveden. Dále jsem zjistila, že potvrzení by mohlo vydat, ministerstvo průmyslu a obchodu, ale ti po mě rovněž vyžadují listiny, které nemohu doložit. Našla jsem i likvidátora podniku, který ne moc ochotně by možná potvrdil, ale veškeré písemnosti si mám připravit a v tom skutečně tápu a nevím. Dokážete pomoci? Předem moc děkuji.

  15. Dobrý den,
    chtěl bych se na něco zeptat. Chci jet letos do Chorvatska, ale bojím se jet přes Maďarsko. Jsem zde v podmínce za krádež vozu. Ještě před verdiktem soudu jsem odcizil na benzíně i naftu do zmíněného vozu. Za to jsem dostal pokutu včetně povinnosti uhradit naftu. To jsem ale dosud nezaplatil. Bere se toto jako porušení podmínky? Měl bych kvůli tomu Maďarsku po dobu trvání podmínky vyhnout? Předem děkuji za odpověď.

    1. Dobrý den, mám smlouvu o dílo na dodaní nové střechy s pokrývačem. Navezl mi material, tašky, latě atd cca 90 procent, vybrál zálohu na material 188.000. Má začít 8.5.2017. Řekl že mi mi pošle výpověd o smlouvě o dílo a vyučtuvání na celou částku 188.000. Částka odpovída prý předanému materialu. Jako duvod mi zdělil že jsem mu neveřil a volal do stavebnin jestli opravdu objednal material, taky že jsem psal na facebook okolo 23.00 h když spal… Cena za celek měla být 248 A praci si dle ceníku vyučtoval na 95 tis…. material je cca o 20-25 tis pretažený dle ceníku (Peníze nechce vrátit, material do stavebnín take nelze vrátit). Latě a některé díly jsou nekvalitni, chtel jsem je vrátít a nechce mi to umožnit, ve stavebninách to take nejde vrátit protože je musí vrátít jen kupující…. 1.Má nárok na výpověd smlouvy? 2.Jak dostat peníze co jsem zaplatil zpět? Řekl že ho nezájíma co je v cenové nabídce že mi naučtuje material za kolik bude chtít a vystaví fakturu.3. Jak se k tomu postavit a vyučtovat to/dle jeho cen nebo dle té nové faktury? Jit na policii? Děkuji

  16. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nárok vyplacení důchodu po zemřelé mamince, o kterou jsem se starala, poslední dny však byla v hospici. Zde mě po úmrtí maminky sociální pracovnice upozornila na výplatu důchodu, který připadne do dědictví. Maminka zemřela 18.4. a 20.4. měl být důchod vyplacen. Notář mi sdělil, že na vyplacení nárok nemám. Proto se chci zeptat, zda-li mám nárok na vyplacení příp. adekvátní části důchodu. Děkuji.

  17. Dobrý den,
    dne 18.4.2016 prodala tchyně garáž, minulý týden jak byly velké přeháňky, nový majitel zjistil, že do garáže zatéká. Při prohlídce před koupi nebylo nic patrné, nebyly ani vlhké zdi. My jsme to vůbec netušili. Střecha je dřevěná = nový majitel tvrdí, že je napadena dřevomorkou a požaduje slevu garáže 30.000 Kč nebo odstoupí od smlouvy. Jak nejlépe postupovat? Cena se nám za opravu zdá příliš vysoká.

    Děkuji za odpověď.

    Basařová

    1. Dobrý den, prosím o řešení, máme s manželem dům , který budeme ještě 15 let splácet.Máme syna 23 let, kterému chceme dům případně darovat, ale chceme si zajistit bydlení do konce života. Hlavní otázka ovšem je, že muž má z prvního manželství syna – 30 let a my nechceme , aby měl jednou na dům nárok, což vyplývá ze zákona o dědictví.
      Chceme tedy tomuto zamezit a převést dům na našeho syna , jak máme postupovat prosím , děkuji

  18. Dobrý den, rozsudek nabyl právní moci, žalovaná mi z 300000Kč nezaplatila ani korunu. Potřebovala bych pomoc na dotyčnou sepsat exekuci a nevím jak.
    Můžete mi poradit? Děkuji Grossová

  19. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda strážník může zjišťovat informace o minulosti osoby, která mu “vadí nebo překáží”, vzhledem ke své profesi a tyto informace použít ve svůj prospěch třeba i v soudním procesu? Jedná se o zneužití pravomoci úřední osoby?Děkuji

  20. Dobrý den, potřeboval bych převést či darovat část nemovitosti. Před osmi lety jsem se rozvedl, s bývalou ženou jsme si pořídili dvougenerační rodinný dům ( 2 bytové jednotky, v jedné žije bývalý tchán s tchyní a ve druhé moje bývalá žena s přítelem a dcerou), který byl financován z překlenovacího úvěru ze stavebního spoření. Po rozvodu nedošlo k majetkovému vypořádání.Úvěr byl uzavřen na mě a mojí ženu a druhá polovina na tchána s tchyní (kdy si vzájemně ručíme) a tudíž dodnes figuruji v katastru nemovitostí jako spolumajitel objektu. Rád bych se tohoto závazku zbavil, bývalá manželka souhlasí s přepisem domu na její jméno a s převzetím úvěru na současného přítele.
    Úvěr je ještě na dalších osm let. kontaktoval jsem banku a bylo mi řečeno ,že budu potřebovat s sebou současného přítele bývalé manželky spolu s ročním výpisem jeho průměrné mzdy ,dvě poslední výplatní pásky,vyplněný formulář o převzetí dluhu,rozsudek o mém rozvodu a majetkové vypořádání. V podstatě tohle celé dát do hromady bude nějakou dobu trvat a já se dostal do tíživé situace. Před 8mi lety jsem si na magistrátu HLM. Prahy zažádal o přidělení bytu a nyní jsem se dostal na řadu a při nahlédnutí do katastru zjistili , že jsem vlastníkem onoho domu a chtějí po mě nějaký dokument ,který přiloží k žádosti ,že nějak postupuji v převodu nemovitosti na jiného vlastníka. Jde toto nějak ošetřit ? myslím nějakou dohodou sepsanou právníkem o dohodě na převodu nemovitosti? lze udělat majetkové vypořádání i bez soudu?někde jsem četl,že je možné vypořádání i přes notáře. Děkuji vám za info

  21. Dobrý den. Vlastním velký pozemek v obci. Příjezdová komunikace byla vždy jeho horní hranicí. Pak část komunikace podle nového územního plánu, sousedící s mým pozemkem, byla odkloněna od mého pozemku a tím vznikla mezera , kdy dosahuje vzdálenosti až 8 metrů. Původní prodávaný úsek cesty mi nebyl obcí nabídnut k odkoupení, ale byl prodán jinému sousednímu vlastníkovi, čímž mi byl znemožněn přístup na můj pozemek. Prosím o informaci, zda mám právo žádat obec o vyřešení stávající situace, protože ji zapříčinila, nebo existuje jiná možnost řešení? Děkuji za radu. Králíková

  22. V roce 2015 jsem u Mestskeho soudu vyhrala spor na vyklizeni bytu, odpurci jsou povinni byt vyklidit a vyklizeny mi predat. Odpurci podali dovolani, ze si byt, ktery bez pravniho duvodu po celou dobu sporu uzivali, prevedli jako opravneni uzivatele po privatizaci domu z druzstva do osobniho vlastnictvi, a mne odeslali vypoved, ze byt potrebuji pro vlastni potrebu. Nejvyssi soud CR spor vratil, zda-li je tato jejich kupni smlouva absolutne ci relativne neplatna a zda-li lze spor narovnat predkupnim pravem.
    Predem dekuji za Vase pravni posouzeni

  23. Dobrý den.Potřebuju,prosím,poradit.S přítelem jsme si vzali hypotéku na byt,který se má převádět do osobního vlastnictví.Oznámil mi,že byt nechá napsat jen na sebe.Já mu ale už 19 měsícu platím polovinu této hypotéky,odevzdávám mu celý muj rodičovský příspevek 7100 kč.Nemám žádný jiný příjem,takže jsem celou tu dobu bez financí.Jeho rodina mu ještě na hypotéku přidává 3000 kč.Momentálne jsme ve stádiu rozchodu.Je to prosím obohacování na mé osobě a mám nárok na vrácení nejaké častky z placení toho bytu? Děkuji předem za odpověď.

  24. dobrý den , mám dotaz ohledně formuláře od otce k vycestování dítěte do zahraničí,jelikož se stěhuji s dcerou do zahraničí a s otcem dítěte nežiji potřebuji jeho souhlas?On se vším souhlasí jde mi jen o to zda musím mít nějaký formulář popřípadě jaký? Vše máme přes dohodu jelikož s dcerou se nestýká. Děkuji

    1. Zdravím, dovolím se zeptat. Lze sepsat “rovnou” “dvojitou závěť”? Pro případ situace “samotného vlastního úmrtí s přeživším vdovcem” a situace “úmrtí samotného vdovce”. Ve znění: “V případě mé smrti, zůstane-li druhý manžel, odkazuji tímto své spoluvlastnicí (1/4) k nemovitosti mému manželovi. Získá tak 1/2 spoluvlastnictví k nemovitosti. V případě mé smrti, jako vdovci (spoluvlastníku nemovitosti z 1/2), odkazuji tímto své spoluvlastnicí k nemovitosti vnoučeti X, Y, Z rovným dílem. Vnoučeti M nezanechávám žádný podíl ze spoluvlastnictví nemovitosti, poněvadž je již 1/2 spoluvlastníkem nemovitosti.” Ptám se proto, jestli je vůbec možné s tímto přijít k notáři a požádat o sepsání, uložení do Centrálního registru závětí. Alice Myšková

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..