Právní poradna zdarma

Nárok na bezplatnou právní pomoc v konkrétních případech určují příslušné zákony. Kromě těchto zákonných případů, jsou i další možnosti, jak získat bezplatnou právní pomoc. Existuje několik desítek různých občanských a neziskových sdružení, které poskytují bezplatné právní poradenství. Najít právní poradnu zdarma tak není ni složitého. Bohužel ale úroveň kvality právní pomoci, jakou někdy poskytuje právní poradna zdarma, nemusí být úplně nejvyšší.

Právní poradna zdarma a její služby

Právní poradna zdarma se v českém prostředí zpravidla vyskytuje ve dvou typech. Buď se jedná o právní poradny, které jsou provozovány neziskovými sdruženími. Ty jsou kormě obecného právního poradenství schopny zajistit i služby typu vypracování právních dokumentů nebo i zastupování u soudu nebo při jednání s úřady.

Druhým typem právní poradny zdarma pak jsou nejrůznější online právní poradny a diskuzí fóra. Ta mají jednu velkou nevýhodu. Velmi často zde totiž neodpovídají kvalifikovaní právníci a advokáti, ale převážně jsou právní rady poskytovány širší skupinou uživatelů a tak kvalita právních rad není příliš kvalitní

Kvalitní právní pomoc není zadarmo

Tak jako u všeho i u právní pomoci platí, že kvalita není zadarmo. Pokud řešíte nějaký komplikovaný právní spor nebo potřebujete z jiného důvodu pomoc právníka, pak se určitě nevyplatí spoléhat na bezplatné rady a poradny, které je možné najít na internetu.

Taková online právní poradna zdarma vám určitě není schopna poskytnout dostatečně kvalitní právní servis, ani vám většinou nejsou schopni pomoci s vypracováním smlouvy či jiného právního dokumentu.

Dále také platí, že právo není matematika. Při řešení právních sporů a výkladů totiž vždy nemusí platit že  1 + 1 se rovná 2. Právo je podstatně komplikovanější a záleží na mnoha různých okolnostech. Bez detailní znalosti celé vaší kauzy a všech okolností, které mohou mít vliv na projednávaný případ tak je jen stěží možné vyslovit kvalitní a kvalifikovaný právní názor.

Je tak logické, že právník, který věnuje velké množství času vašemu případu, to jen stěží bude dělat zadarmo.

Bezplatná právní poradna zdarma

Je ale mnoho dalších případů, ve kterých je bezplatná právní poradna zdarma více než vyhovující. Existují desítky a stovky nejrůznějších dotazů – na platnost různých smluv, soudní poplatky, promlčecí doby a mnoho dalšího. Základní právní úkony totiž s trochou snahy zvládne asi každý.

V takovém případě tak není nutné vyhledávat pomoc advokáta nebo notáře. Pokud například potřebujete sepsat jen jednoduchou nájemní smlouvu na byt nebo jiný podobný dokument, tak je možné najít na internetu desítky předvyplněných vzorů zdarma. A s vyplněním podobného dokumentu může pomoci i zmiňovaná právní poradna zdarma.

Právní poradna zdarma – doporučení

Pokud hledáte kvalitní právní poradnu zdarma, kde máte jistotu, že za poskytnuté rady nemusíte nic platit a zároveň máte alespoň minimální záruku poskytnutí kvalitní a spolehlivé rady, pak jsme pro vás připravili seznam několika vybraných právních poraden, které je možné najít na českém internetu, které nabízejí bezplatnou právní pomoc a právní rady zadarmo:

Právní poradna zdarma – exekuce

Pokud máte problémy s dluhy, hrozí vám exekuce na plat, na bankovní účet, nebo máte nějaké jiné problémy a starosti s exekucí, tak se můžete obrátit na tuto právní poradnu zdarma: Poradna exekuce. Kromě obecných informací o tom jaká jsou pravidla pro srážky ze mzdy, exekuci na bankovní účet apod. zde najdete i možnost pokládat své dotazy prostřednictvím online poradny.

Právní poradna zdarma – osobní bankrot

Další právní poradna zdarma nabízí své služby v oblasti oddlužení. Možnost osobního bankrotu podle insolvenčního zákona jednou z možností, jak se mohou lidé s velkými dluhy vypořádat se svými závazky. Na tomto webu najdete mnoho užitečných informací na téma osobní bankrot a dluhy – více informací Poradna při finanční tísni.

Právní poradna – Jak na dluhy

Další možnost pro ty kdo hledají pomoc s dluhy, exekucemi nebo dalšími podobnými problémy nabízí bezplatná online poradna Jak na dluhy. V online diskuzím fóru můžete pokládat své dotazy na různé právní dluhy, které se týkají dědictví, dluhů, pohledávek nebo i rozvodů či výživného.

Poradna Pomoc s dluhy

Další z možností kde je možné najít pomoc při řešení právních problémů nebo i dalších záležitostí je bezplatná online poradna dluhy. I v této online poradně najdete možnost bezplatně a online pokládat své dotazy a zjistit všechny informace, které by vás zajímali.

1 746 komentářů

 1. Dobrý den, potřebovala bych poradit s velmi obtížnou situací a mým Pronajímatelem bytu.
  Včera dne 3.3.2020 mě od něj přišel doporučený dopis a vnem upomínka ( výstraha ), za porušování dobrých mravů chováním, zápach aut, slovní napadání Pronajímatele, nepořádek na dvoře a za obsazení jeho garáže a znemozneni užívání jeho majetku.
  Ale tato upomínka je lež.
  Majitele nikterak nenapadám a s tím, jak on tomu nazývá nepořádek, je to jinak, ale já nevím, co s tím mohu dělat.

  Od začátku smlouvy bylo vše v pořádku. Sám navrhnul, aby auta, která stála venku na ulici a nepoužíváme je, dali na dvůr a později aby jsme auto, dali do garáže. Byla to slovní dohoda mezi kamarádem a majitelem. Zápach z aut, se také neuskutecnuje, jelikož vozy stojí a nestartuje je, nejsou to vraky, ale jsou to pojízdná auta. Mě by nikdy že své vůle nenapadlo dávat někam na cizí majetek něco, bez souhlasu majitele. Navíc mi dává hraniční termín na odklízení všeho a to sice 20 dnů, což je pro mě nepředstavitelné, něco tak rychle sehnat.
  Dále to, že porušuji dobré mravy chováním a slovním napadánim. Pan pronajímatel má vždy na začátku roku, velký problém s alkoholem, což se dá velmi snadno dokázat a musím se o něj starat, uklízet, vařit mu, topit,…. A on mi naoplatku vypíná vodu, zakazuje zapínat čerpadlo na kotly, což zabraňuje vytopit část bytu, který mám v užívání já. A když mi zakazuje topit, že se o to postará sám, tak mě tady nechá i při 15 stupních. Tento rok se to dá vydržet, ale minulý rok jsem promarodila, jak mrzlo a neměla jsem se kde ohřát. Začal mi zadržovat poštu. To jsem zjistila tak, že jsem čekala na složenku s penězmi. Sháněla jsem po ní a když už mě nenapadlo nic jiného, šla jsem za majitelem, zeptat se na ni, tak mi ji přinesl s tím, že ji spálí. Měl ji u sebe několik dnů. A opravdu nevím, co vše jsem už nedostala. Včera jsem se také dozvěděla od známého, který chodí za majitelem a je jeho kamarád, že mě promlouvá a to tak, že o mě vykládá, že mu platím sexem, což mě velmi irituje. Natož mu platím pravidelně, ale nechce mi dávat vyúčtování. Já ho nikdy slovně ani jiným způsobem nenapadla!

  Další věc je, že po mě požaduje dost vysoké náklady na bydlení. Za vodu i elektriku a když ho žádám o faktury, také jsem se nikdy ničeho nedočkala. Je totiž úplně jedno, zda mám vše celý měsíc vypnuté a jsem pryč, nebo zdali jsem doma a používám spotřebiče a vodu. Pokaždé mi dá papírek s tím, že mám proplatit podobnou částku. Můžu ho za nedodane vyúčtování pokutovat částkou 50,-KC z prodlení. Opravdu mě to trápí, Jsem nemocná, čekám na důchod, jsem na UP a vymackava že mě vždy úplně vše co se dá a pak se mi směje, že nemám na jídlo atd.

  Není 20-ti denní lhůta na odklizení aut atd. krátká?
  Mohu se nějak bránit aniž bych nezkončila na ulici?
  Můžu Majitele bytu žádat o nahlédnutí do faktur za vodu a elektřinu?
  Mohu žádat o 50,-Kć za prodlení vyúčtování?
  Co mám dělat, když mě promlouvá?

  Předem mockrát děkuji za odpovědi

  FÍGROVÁ MARIE
  HRUBÝ JESENÍK 36
  TEL: 773099175

 2. Dobry den mam dotaz zakoupil jsem automobil v bazaru ktery stal 200 000kc 20 000kc byla kauce zbytek jsem platil uverem ale prodavaji do kupni smlouvy i do danove faktury napsal castku jen 160 000kc da se tato smlouva napadnout jako neplatna? Dle meho je to danovy podvod? Smlouva byla uzavrena pred 11dny a vsiml jsem si toho az dnes. Dekujiodpoved Beran Jan

 3. Dobrý den,
  pokud je sepsána darovací smlouva na část bytu, obdrží darovací smlouvu dárce i obdarovaný nebo pouze obdarovaný?
  Děkuji za odpověď.
  Babáčková Vlasta

 4. Dobrý den,
  prosím o odpověď na dotaz ohledně nájemní smlouvy:
  Pokud má nájemník smlouvu na obecní byt a uzavře manželství, přechází tato smlouva i na nového manžela? Nový manžel tam má automaticky trvalé bydliště? Počítá se toto bydlení jako společná domácnost?
  Lze tedy i říci, že před svatbou měl původní nájemník v případě problémů právo nepustit druhého do bytu, kdežto po svatbě toto právo ztrácí? Jakým zákonem se vše řídí?
  Děkuji za odpovědi a přeji pěkné dny.

 5. Dobrý den,

  rád bych se zeptal jakým způsobem lze u dodatečně objeveného dědictví (pozemek) se lze domáhat, aby byla uplatněna hodnotu již za života darované nemovitosti mému sourozenci do hodnoty dědického podílu a dosáhnout tím toho, že už nic dědit nebude.

  děkuji
  s pozdravem
  Valenta Jiří

 6. Dobry den,

  rad bych se poradil, jak postupovat v pripade uprene posledni mzdy zamestnavatelem po rozvazani pracovniho pomeru, pripadne kolik by me stalo zastoupeni a zda se da uhradit z vymozene castky. Dekuji.

  S pozdravem
  Vrzak David

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..