Právní poradna zdarma

Nárok na bezplatnou právní pomoc v konkrétních případech určují příslušné zákony. Kromě těchto zákonných případů, jsou i další možnosti, jak získat bezplatnou právní pomoc. Existuje několik desítek různých občanských a neziskových sdružení, které poskytují bezplatné právní poradenství. Najít právní poradnu zdarma tak není ni složitého. Bohužel ale úroveň kvality právní pomoci, jakou někdy poskytuje právní poradna zdarma, nemusí být úplně nejvyšší.

Právní poradna zdarma a její služby

Právní poradna zdarma se v českém prostředí zpravidla vyskytuje ve dvou typech. Buď se jedná o právní poradny, které jsou provozovány neziskovými sdruženími. Ty jsou kormě obecného právního poradenství schopny zajistit i služby typu vypracování právních dokumentů nebo i zastupování u soudu nebo při jednání s úřady.

Druhým typem právní poradny zdarma pak jsou nejrůznější online právní poradny a diskuzí fóra. Ta mají jednu velkou nevýhodu. Velmi často zde totiž neodpovídají kvalifikovaní právníci a advokáti, ale převážně jsou právní rady poskytovány širší skupinou uživatelů a tak kvalita právních rad není příliš kvalitní

Kvalitní právní pomoc není zadarmo

Tak jako u všeho i u právní pomoci platí, že kvalita není zadarmo. Pokud řešíte nějaký komplikovaný právní spor nebo potřebujete z jiného důvodu pomoc právníka, pak se určitě nevyplatí spoléhat na bezplatné rady a poradny, které je možné najít na internetu.

Taková online právní poradna zdarma vám určitě není schopna poskytnout dostatečně kvalitní právní servis, ani vám většinou nejsou schopni pomoci s vypracováním smlouvy či jiného právního dokumentu.

Dále také platí, že právo není matematika. Při řešení právních sporů a výkladů totiž vždy nemusí platit že 1 + 1 se rovná 2. Právo je podstatně komplikovanější a záleží na mnoha různých okolnostech. Bez detailní znalosti celé vaší kauzy a všech okolností, které mohou mít vliv na projednávaný případ tak je jen stěží možné vyslovit kvalitní a kvalifikovaný právní názor.

Je tak logické, že právník, který věnuje velké množství času vašemu případu, to jen stěží bude dělat zadarmo.

Bezplatná právní poradna zdarma

Je ale mnoho dalších případů, ve kterých je bezplatná právní poradna zdarma více než vyhovující. Existují desítky a stovky nejrůznějších dotazů – na platnost různých smluv, soudní poplatky, promlčecí doby a mnoho dalšího. Základní právní úkony totiž s trochou snahy zvládne asi každý.

V takovém případě tak není nutné vyhledávat pomoc advokáta nebo notáře. Pokud například potřebujete sepsat jen jednoduchou nájemní smlouvu na byt nebo jiný podobný dokument, tak je možné najít na internetu desítky předvyplněných vzorů zdarma. A s vyplněním podobného dokumentu může pomoci i zmiňovaná právní poradna zdarma.

Právní poradna zdarma – doporučení

Pokud hledáte kvalitní právní poradnu zdarma, kde máte jistotu, že za poskytnuté rady nemusíte nic platit a zároveň máte alespoň minimální záruku poskytnutí kvalitní a spolehlivé rady, pak jsme pro vás připravili seznam několika vybraných právních poraden, které je možné najít na českém internetu, které nabízejí bezplatnou právní pomoc a právní rady zadarmo:

Právní poradna zdarma – exekuce

Pokud máte problémy s dluhy, hrozí vám exekuce na plat, na bankovní účet, nebo máte nějaké jiné problémy a starosti s exekucí, tak se můžete obrátit na tuto právní poradnu zdarma: Poradna exekuce. Kromě obecných informací o tom jaká jsou pravidla pro srážky ze mzdy, exekuci na bankovní účet apod. zde najdete i možnost pokládat své dotazy prostřednictvím online poradny.

Právní poradna zdarma – osobní bankrot

Další právní poradna zdarma nabízí své služby v oblasti oddlužení. Možnost osobního bankrotu podle insolvenčního zákona jednou z možností, jak se mohou lidé s velkými dluhy vypořádat se svými závazky. Na tomto webu najdete mnoho užitečných informací na téma osobní bankrot a dluhy – více informací Poradna při finanční tísni.

Právní poradna – Jak na dluhy

Další možnost pro ty kdo hledají pomoc s dluhy, exekucemi nebo dalšími podobnými problémy nabízí bezplatná online poradna Jak na dluhy. V online diskuzím fóru můžete pokládat své dotazy na různé právní dluhy, které se týkají dědictví, dluhů, pohledávek nebo i rozvodů či výživného.

Poradna Pomoc s dluhy

Další z možností kde je možné najít pomoc při řešení právních problémů nebo i dalších záležitostí je bezplatná online poradna dluhy. I v této online poradně najdete možnost bezplatně a online pokládat své dotazy a zjistit všechny informace, které by vás zajímali.

1 758 comments

  1. Dobrý den,
    před necelým měsícem mi volala inspekce České pošty (kde jsem byla zaměstnána do 30.7.2020) že se na pobočce kde jsem pracovala ztráceli balíky a peníze.
    Figurovali tam telefonní čísla jak mé, tak mé matky, sestry a přítele.
    Balíky jsem fyzicky zaplatila paní vedoucí, ta ale bohužel balíky odepsala s tím, že jsou nevyzvednuty a peníze za balíky si ponechala.

    S kolegyněmi jsme měli podezření, že se tam něco děje, tak jsme fiktivně objednávali balíky na cizí jména zda se balíky ztratí. A bohužel tomu opravdu tak bylo, že zásilky co si lidé nevyzvedli, tak si brala.
    Bohužel jsem to objednávala přes dvou IP adresu, tak se ted bojím aby vina nepadla na mě.
    Bohužel jsme jí při tom nikdy nenachytali, takže nemám ani žádný fyzický důkaz a předpokládám, že ani inspekce jelikož tam stále pracuje.
    Chtěla bych se zeptat zda mi něco hrozí co se týče trestního stíhání.
    Děkuji hezky den
    Vlasáková

  2. Dobrý den,
    jsem rozvedená a mám 3 děti (2 nezletilé, 1 zletilá), žiji s přítelem
    Ráda bych odkázala majetek i příteli formou závěti. Vím,že děti jsou neopomenutelní dědicové, tak jestli je možné to udělat takto: Vlastním rodinný dům, který chci odkázat dětem a pozemek, který chci odkázat příteli. Při počítání zákonného podílu dětí – které mají nárok na můj celý majetek mi vychází, že děti mají nárok zdědit podíl na domě a podíl na pozemku. Tím,že dám do zavěti i přítele, bude i on mít nárok na podíl na domě i pozemku. Když jsem vzájemně propočítala ty podíly, tak mi výsledně vychází, že podíl přítele na domě a podíl na pozemku odpovídá hodnotě pozemku a u dětí zase jejich podíl na obou nemovitostech hodnotě domu.
    Je tedy možné závět rovnou napsat,tak že děti zdědí dům a přítel pozemek….(nebot hodnoty tomu odpovídají jako kdyby každý zdědil svůj zakonnný podíl na obou nemovitostech)?
    Nebo je nutné, aby každý zdědil svůj podíl na obou nemovitostech, s tím,že vyslovím v závěti přání, že chci, aby si to vzájemně vypořádali,tak aby děti si nechali dům a přítel pozemek? Pokud je možná pouze tato varianta, je možné si následně podíly mezi sebou bezúplatně převedou (děti x přítel), a tento převod bude osvobozený od daně neboť přítel byl mou osobou blízkou a tudíž je považován za osobu blízkou i s dětmi? Prodej podílů mezi sebou mi totiž vzhledem např. k dani z nabytí nemovitosti (sice nyní bude zrušena, ale kdoví co bude v budoucnu) velmi nevýhodný..zaplatily by ho obě strany a též asi daň z příjmů…
    Dále vlastním zahradu s chatou – tu celou odkáži dětem – Druhý dotaz se týká toho,že na zahradu mám půjčku od soukromé osoby (která jí předtím vlastnila a prodala mi jí a dala mi na to půjčku). Půjčka má splatnost na viděnou, má takový spíše charakter domluvy, popřípadě místo peněz vracím zahradu zpět do jejího vlastnictví.Tak je to uvedeno ve smlouvě o půčce. Nicméně v případě mé smrti, půjčka přechází na mé dědice a chci se zeptat,zda je možné, aby dědicové tedy tu půjčku splatili právě formou návratu zahrady věřiteli – a zda by zde šlo o bezúplatný převod bez nutnosti platit daň z příjmů……a nebo zda je nutné,aby jí dědicové vrátili peníze a ona si od nich zděděnou zahradu koupila? Pak jestli ona bude muset v případě koupě zahrady platit -v případě -že opět bude povinná- daň z nabytí?
    děkuji

  3. Dobrý den,

    bydlím dva roky v nájemním bytě, patřícím Městské realitní agentuře. Oba tyto roky jsem měl dosti vysoké přeplatky za základní složku otápění (v roce 2018 to bylo cca 10.000Kč za 9 měsíců, v 2019 cca 9.000Kč za 12 měsíců roku). Žádal jsem je, aby mi na příští rok zálohy snížili, protože takto dostanu svůj přeplatek vrácen až koncem srpna. Odmítli to s tím, že příští rok může být krutá zima a mě tam pak může vzniknout třeba i nedoplatek.

    Existuje přesto nějaký způsob, jak dosáhnout snížení záloh?

    Děkuji,

    JM

  4. Dobrý den, chceme se zeptat. Kupujeme nemovitost, je určena celková cena , domluva je na placení na 3x. Poslední platba by měla proběhnout až bude nemovitost převedena v katastru nemovitosti na nás. To by bylo v pořádku, ale prodávající chce první platbu před podpisem smlouvy. To se nám nelíbí, neměla by tato platba proběhnout při podpisu smlouvy? Děkujeme za odpověď. Manželé Luňákovi.

  5. Dobrý den, jak se lze bránit hanlivému a nepravdivému napadání mé osoby bývalým přítelem. Pod falešným fb profilem zveřejnil na fb skupinách mé osobní fotografie, osobní údaje a hanlivé informace. Totéž zaslal i mému zaměstnavateli a protože jsem byla ve zkušební lhůtě, dostala jsem bez udání důvodu výpověď, bez možnosti obhajoby. Za to sdílení na soc. sítích jsem na něj podala trestní oznámení na příslušném oddělení PČR.
    Poprosím o radu, jak postupovat dále

  6. Dobry den, měla smlouvu z T-mobilem na 24 měsice, platila paušal, pokud ne začali posilat mi nijake dluhy za volani do ciziny , na co ja řekla že volame přes Viber ,ktery nema nic společniho z T-mobilem, tak mi nato řekli že Viber taky započitava do poušala jako rouming. Tak jsem musela zaplatit dlůhy a odstoupit od smlouvy. Vratila všechni přistroji ktere dostala od T-mobily, no po měsice dostala pokutu na každe telefoni čislo i internet a televizi, kteru ani ne použivaly . Ta pokuta napočitana až do 2021 roku. Smlouvu jsem ukončila v unoru. A hned šla do jineho operatora, ktery mi žekl že pokutu platit ne musim. Že maji na to pravo napočitavat dokonce smlouvy. Mužete mi poradit , co mam udělat. Děkuji.

  7. Dobrý den,chci se zeptat na dědictví. Můj otec zemřel. Mám matku a bratra. Matka je spolumajitelkou bytu. Mám nárok na podíl z bytu?
    Děkuji za odpověď Zdenka

  8. Dobrý den,
    u firmy pracuji přes dva roky a zaměstnavatel mi chce dát výpověď dohodou. Nechci na to přistoupit, protože mám nárok na odstupné. Odmítá mi ho vyplatit s tím, že pokud nepodepíšu dohodou přestane mi vyplácet mzdu. Jak se mám bránit?
    Děkuji

  9. Dobrý den Mám prozbu nevym jak to řešit bydlím na ubytovně teď druhý měsíc a nikdo co platí ubytovnu nedostal lístek že chce znova správkyně nájem do předu na duben ale zdelila myto lístkem co nechala ve dveří a jiný platí Tico já a nemusí nevím co stím vy zesu insolvenci že mám tak abych platila každý měsíc plus jídlo a doprace chtěla bych vědět jestli to měli mýt ostatní taky stejně děkuji za odpověď a třeba radu navyc Mýto neudělila při placení ale teď před koncem měsíce p vasilová

  10. Dobrý den, potřebovala bych poradit s velmi obtížnou situací a mým Pronajímatelem bytu.
    Včera dne 3.3.2020 mě od něj přišel doporučený dopis a vnem upomínka ( výstraha ), za porušování dobrých mravů chováním, zápach aut, slovní napadání Pronajímatele, nepořádek na dvoře a za obsazení jeho garáže a znemozneni užívání jeho majetku.
    Ale tato upomínka je lež.
    Majitele nikterak nenapadám a s tím, jak on tomu nazývá nepořádek, je to jinak, ale já nevím, co s tím mohu dělat.

    Od začátku smlouvy bylo vše v pořádku. Sám navrhnul, aby auta, která stála venku na ulici a nepoužíváme je, dali na dvůr a později aby jsme auto, dali do garáže. Byla to slovní dohoda mezi kamarádem a majitelem. Zápach z aut, se také neuskutecnuje, jelikož vozy stojí a nestartuje je, nejsou to vraky, ale jsou to pojízdná auta. Mě by nikdy že své vůle nenapadlo dávat někam na cizí majetek něco, bez souhlasu majitele. Navíc mi dává hraniční termín na odklízení všeho a to sice 20 dnů, což je pro mě nepředstavitelné, něco tak rychle sehnat.
    Dále to, že porušuji dobré mravy chováním a slovním napadánim. Pan pronajímatel má vždy na začátku roku, velký problém s alkoholem, což se dá velmi snadno dokázat a musím se o něj starat, uklízet, vařit mu, topit,…. A on mi naoplatku vypíná vodu, zakazuje zapínat čerpadlo na kotly, což zabraňuje vytopit část bytu, který mám v užívání já. A když mi zakazuje topit, že se o to postará sám, tak mě tady nechá i při 15 stupních. Tento rok se to dá vydržet, ale minulý rok jsem promarodila, jak mrzlo a neměla jsem se kde ohřát. Začal mi zadržovat poštu. To jsem zjistila tak, že jsem čekala na složenku s penězmi. Sháněla jsem po ní a když už mě nenapadlo nic jiného, šla jsem za majitelem, zeptat se na ni, tak mi ji přinesl s tím, že ji spálí. Měl ji u sebe několik dnů. A opravdu nevím, co vše jsem už nedostala. Včera jsem se také dozvěděla od známého, který chodí za majitelem a je jeho kamarád, že mě promlouvá a to tak, že o mě vykládá, že mu platím sexem, což mě velmi irituje. Natož mu platím pravidelně, ale nechce mi dávat vyúčtování. Já ho nikdy slovně ani jiným způsobem nenapadla!

    Další věc je, že po mě požaduje dost vysoké náklady na bydlení. Za vodu i elektriku a když ho žádám o faktury, také jsem se nikdy ničeho nedočkala. Je totiž úplně jedno, zda mám vše celý měsíc vypnuté a jsem pryč, nebo zdali jsem doma a používám spotřebiče a vodu. Pokaždé mi dá papírek s tím, že mám proplatit podobnou částku. Můžu ho za nedodane vyúčtování pokutovat částkou 50,-KC z prodlení. Opravdu mě to trápí, Jsem nemocná, čekám na důchod, jsem na UP a vymackava že mě vždy úplně vše co se dá a pak se mi směje, že nemám na jídlo atd.

    Není 20-ti denní lhůta na odklizení aut atd. krátká?
    Mohu se nějak bránit aniž bych nezkončila na ulici?
    Můžu Majitele bytu žádat o nahlédnutí do faktur za vodu a elektřinu?
    Mohu žádat o 50,-Kć za prodlení vyúčtování?
    Co mám dělat, když mě promlouvá?

    Předem mockrát děkuji za odpovědi

    FÍGROVÁ MARIE
    HRUBÝ JESENÍK 36
    TEL: 773099175

  11. Dobrý den.Jsem rozvedený a můj syn,který je v péči matky bude nastupovat na vojenskou vysokou školu.Tato vysoká škola je zdarma a student se vlastně stává zaměstnancem armády.Platí za něj soc. a zdr. pojištění.Bere také mzdu.Jsem nadále povinen platit alimenty?Či mi nástupem syna na studium tato povinnost končí.Samozřejmě budu synovi přispívat dále,ale nejsem si jist jak je to s alimenty.Velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den.S pozdravem K.

  12. Dobrý den,
    moje bytná neustále navštěvuje můj byt bez dovolení a bez upozornění v mé nepřítomnosti. Občas mi dělá i naschvály. Co mohu dělat?
    Děkuji.
    Minářová

  13. Dobrý den, koupil jsem na splátky mazák pro známého. V obchodě jsem sepsal smlouvu s prodejcem a obdržel jsem lísteček na vyzvednutí mrazáku ve skladu. Ze skladu mi přivezli zboží a společně jsme ho nalozili do auta. Mrazak byl pro známého, jelikož by mu ho na splátky nedaly. Odvezl jsem ho na předem domluvené místo a tam si krabici s mrazákem převzal a zaplatil mi celkovou cenu. Po pěti dnech se mi ozval prodejce, že jsem si vyzvedl místo mrazáku pračku, a že je to videt na kamerovém systému a že chtějí zboží nazpět, nebo doplatit cenu zboží. Problém je v tom, že ten známej tvrdí, že má mrazák. Prosím o radu jak mám reagovat. Nemám ani mrazák a ani pračku a doplácet cenu která je prý cca 11 tisíc se mi opravdu nechce. Dekuji za radu.

  14. Dobry den mam dotaz zakoupil jsem automobil v bazaru ktery stal 200 000kc 20 000kc byla kauce zbytek jsem platil uverem ale prodavaji do kupni smlouvy i do danove faktury napsal castku jen 160 000kc da se tato smlouva napadnout jako neplatna? Dle meho je to danovy podvod? Smlouva byla uzavrena pred 11dny a vsiml jsem si toho az dnes. Dekujiodpoved Beran Jan

  15. Dobrý den,
    pokud je sepsána darovací smlouva na část bytu, obdrží darovací smlouvu dárce i obdarovaný nebo pouze obdarovaný?
    Děkuji za odpověď.
    Babáčková Vlasta

  16. Dobrý den,
    prosím o odpověď na dotaz ohledně nájemní smlouvy:
    Pokud má nájemník smlouvu na obecní byt a uzavře manželství, přechází tato smlouva i na nového manžela? Nový manžel tam má automaticky trvalé bydliště? Počítá se toto bydlení jako společná domácnost?
    Lze tedy i říci, že před svatbou měl původní nájemník v případě problémů právo nepustit druhého do bytu, kdežto po svatbě toto právo ztrácí? Jakým zákonem se vše řídí?
    Děkuji za odpovědi a přeji pěkné dny.

  17. Dobrý den,

    rád bych se zeptal jakým způsobem lze u dodatečně objeveného dědictví (pozemek) se lze domáhat, aby byla uplatněna hodnotu již za života darované nemovitosti mému sourozenci do hodnoty dědického podílu a dosáhnout tím toho, že už nic dědit nebude.

    děkuji
    s pozdravem
    Valenta Jiří

  18. Dobry den,

    rad bych se poradil, jak postupovat v pripade uprene posledni mzdy zamestnavatelem po rozvazani pracovniho pomeru, pripadne kolik by me stalo zastoupeni a zda se da uhradit z vymozene castky. Dekuji.

    S pozdravem
    Vrzak David

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..