Potřebujete získat právní rady, nebo si nemůžete dovolit zaplatit advokáta a hodil by se vám právník zdarma? Pak vám nabízíme pomoc, bezplatná právní poradna zdarma a online.

Reklama
Facebook Pravník zdarma
Spolupracujeme
 • Potřebuji peníze

  Potřebujete získat peníze? Hledáte nejvýhodnější půjčky nebo úvěry? Poradíme vám jak získat peníze rychle, levně a bez registru nebo bez ručitele!

 • Sociální dávky

  Jste v těžké životní situaci a nevíte o jaké sociální dávky si požádat a na co máte nárok? Jak se vyhnout existenčním potížím a na co máte nárok podle zákona od státu?

 • Nezabavitelná částka

  Jaká je nezabavitelná částka a životní minimum v případě exekuce na plat nebo na bankovní účet? Jak na dluhy v manželství nebo po rozvodu?

 • Půjčka 20000

  Levná a ověřená půjčka 2000 Kč pro všechny zájemce. Snadný způsob jak získat peníze bez registru a bez poplatků předem.


Právní poradna zdarma

Nárok na bezplatnou právní pomoc v konkrétních případech určují příslušné zákony. Kromě těchto zákonných případů, jsou i další možnosti, jak získat bezplatnou právní pomoc. Existuje několik desítek různých občanských a neziskových sdružení, které poskytují bezplatné právní poradenství. Najít právní poradnu zdarma tak není ni složitého. Bohužel ale úroveň kvality právní pomoci, jakou někdy poskytuje právní poradna zdarma, nemusí být úplně nejvyšší.

Právní poradna zdarma a její služby

Právní poradna zdarma se v českém prostředí zpravidla vyskytuje ve dvou typech. Buď se jedná o právní poradny, které jsou provozovány neziskovými sdruženími. Ty jsou kormě obecného právního poradenství schopny zajistit i služby typu vypracování právních dokumentů nebo i zastupování u soudu nebo při jednání s úřady.

Druhým typem právní poradny zdarma pak jsou nejrůznější online právní poradny a diskuzí fóra. Ta mají jednu velkou nevýhodu. Velmi často zde totiž neodpovídají kvalifikovaní právníci a advokáti, ale převážně jsou právní rady poskytovány širší skupinou uživatelů a tak kvalita právních rad není příliš kvalitní

Kvalitní právní pomoc není zadarmo

Tak jako u všeho i u právní pomoci platí, že kvalita není zadarmo. Pokud řešíte nějaký komplikovaný právní spor nebo potřebujete z jiného důvodu pomoc právníka, pak se určitě nevyplatí spoléhat na bezplatné rady a poradny, které je možné najít na internetu.

Taková online právní poradna zdarma vám určitě není schopna poskytnout dostatečně kvalitní právní servis, ani vám většinou nejsou schopni pomoci s vypracováním smlouvy či jiného právního dokumentu.

Dále také platí, že právo není matematika. Při řešení právních sporů a výkladů totiž vždy nemusí platit že  1 + 1 se rovná 2. Právo je podstatně komplikovanější a záleží na mnoha různých okolnostech. Bez detailní znalosti celé vaší kauzy a všech okolností, které mohou mít vliv na projednávaný případ tak je jen stěží možné vyslovit kvalitní a kvalifikovaný právní názor.

Je tak logické, že právník, který věnuje velké množství času vašemu případu, to jen stěží bude dělat zadarmo.

Bezplatná právní poradna zdarma

Je ale mnoho dalších případů, ve kterých je bezplatná právní poradna zdarma více než vyhovující. Existují desítky a stovky nejrůznějších dotazů – na platnost různých smluv, soudní poplatky, promlčecí doby a mnoho dalšího. Základní právní úkony totiž s trochou snahy zvládne asi každý.

V takovém případě tak není nutné vyhledávat pomoc advokáta nebo notáře. Pokud například potřebujete sepsat jen jednoduchou nájemní smlouvu na byt nebo jiný podobný dokument, tak je možné najít na internetu desítky předvyplněných vzorů zdarma. A s vyplněním podobného dokumentu může pomoci i zmiňovaná právní poradna zdarma.

Právní poradna zdarma – doporučení

Pokud hledáte kvalitní právní poradnu zdarma, kde máte jistotu, že za poskytnuté rady nemusíte nic platit a zároveň máte alespoň minimální záruku poskytnutí kvalitní a spolehlivé rady, pak jsme pro vás připravili seznam několika vybraných právních poraden, které je možné najít na českém internetu, které nabízejí bezplatnou právní pomoc a právní rady zadarmo:

Právní poradna zdarma – exekuce

Pokud máte problémy s dluhy, hrozí vám exekuce na plat, na bankovní účet, nebo máte nějaké jiné problémy a starosti s exekucí, tak se můžete obrátit na tuto právní poradnu zdarma: Poradna exekuce. Kromě obecných informací o tom jaká jsou pravidla pro srážky ze mzdy, exekuci na bankovní účet apod. zde najdete i možnost pokládat své dotazy prostřednictvím online poradny.

Právní poradna zdarma – osobní bankrot

Další právní poradna zdarma nabízí své služby v oblasti oddlužení. Možnost osobního bankrotu podle insolvenčního zákona jednou z možností, jak se mohou lidé s velkými dluhy vypořádat se svými závazky. Na tomto webu najdete mnoho užitečných informací na téma osobní bankrot a dluhy – více informací Poradna při finanční tísni.

Právní poradna – Jak na dluhy

Další možnost pro ty kdo hledají pomoc s dluhy, exekucemi nebo dalšími podobnými problémy nabízí bezplatná online poradna Jak na dluhy. V online diskuzím fóru můžete pokládat své dotazy na různé právní dluhy, které se týkají dědictví, dluhů, pohledávek nebo i rozvodů či výživného.

Poradna Pomoc s dluhy

Další z možností kde je možné najít pomoc při řešení právních problémů nebo i dalších záležitostí je bezplatná online poradna dluhy. I v této online poradně najdete možnost bezplatně a online pokládat své dotazy a zjistit všechny informace, které by vás zajímali.

komentářů 1 687 to “Právní poradna zdarma”

 • Věra says:

  Pěkný den. Potřebuji provést výmaz věcného břemene v KN, ale problém spočívá v tom, že se jedná o již neexistující firmu. Podařilo se mi zjistit, že smlouva s původním majitelem a firmou byla uzavřena 31.12.1952 s podmínkou pro zánik břemene odpracování 15 let, což původní majitel odpracoval (odpracováno cca 40 let v podniku), bohužel však k plynulé době již nemám možnost doložit ani smlouvu ani odpracovaná léta a původní vlastník je již 24 let mrtev. Tudíž nemám žádné podklady pro KN, aby byl výmaz proveden. Dále jsem zjistila, že potvrzení by mohlo vydat, ministerstvo průmyslu a obchodu, ale ti po mě rovněž vyžadují listiny, které nemohu doložit. Našla jsem i likvidátora podniku, který ne moc ochotně by možná potvrdil, ale veškeré písemnosti si mám připravit a v tom skutečně tápu a nevím. Dokážete pomoci? Předem moc děkuji.

 • Matyáš Karel says:

  Dobrý den,
  chtěl bych se na něco zeptat. Chci jet letos do Chorvatska, ale bojím se jet přes Maďarsko. Jsem zde v podmínce za krádež vozu. Ještě před verdiktem soudu jsem odcizil na benzíně i naftu do zmíněného vozu. Za to jsem dostal pokutu včetně povinnosti uhradit naftu. To jsem ale dosud nezaplatil. Bere se toto jako porušení podmínky? Měl bych kvůli tomu Maďarsku po dobu trvání podmínky vyhnout? Předem děkuji za odpověď.

 • Barbora says:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nárok vyplacení důchodu po zemřelé mamince, o kterou jsem se starala, poslední dny však byla v hospici. Zde mě po úmrtí maminky sociální pracovnice upozornila na výplatu důchodu, který připadne do dědictví. Maminka zemřela 18.4. a 20.4. měl být důchod vyplacen. Notář mi sdělil, že na vyplacení nárok nemám. Proto se chci zeptat, zda-li mám nárok na vyplacení příp. adekvátní části důchodu. Děkuji.

 • Basařová says:

  Dobrý den,
  dne 18.4.2016 prodala tchyně garáž, minulý týden jak byly velké přeháňky, nový majitel zjistil, že do garáže zatéká. Při prohlídce před koupi nebylo nic patrné, nebyly ani vlhké zdi. My jsme to vůbec netušili. Střecha je dřevěná = nový majitel tvrdí, že je napadena dřevomorkou a požaduje slevu garáže 30.000 Kč nebo odstoupí od smlouvy. Jak nejlépe postupovat? Cena se nám za opravu zdá příliš vysoká.

  Děkuji za odpověď.

  Basařová

 • Helena Grossová says:

  Dobrý den, rozsudek nabyl právní moci, žalovaná mi z 300000Kč nezaplatila ani korunu. Potřebovala bych pomoc na dotyčnou sepsat exekuci a nevím jak.
  Můžete mi poradit? Děkuji Grossová

 • Alice says:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda strážník může zjišťovat informace o minulosti osoby, která mu „vadí nebo překáží“, vzhledem ke své profesi a tyto informace použít ve svůj prospěch třeba i v soudním procesu? Jedná se o zneužití pravomoci úřední osoby?Děkuji

 • Martin says:

  Dobrý den, potřeboval bych převést či darovat část nemovitosti. Před osmi lety jsem se rozvedl, s bývalou ženou jsme si pořídili dvougenerační rodinný dům ( 2 bytové jednotky, v jedné žije bývalý tchán s tchyní a ve druhé moje bývalá žena s přítelem a dcerou), který byl financován z překlenovacího úvěru ze stavebního spoření. Po rozvodu nedošlo k majetkovému vypořádání.Úvěr byl uzavřen na mě a mojí ženu a druhá polovina na tchána s tchyní (kdy si vzájemně ručíme) a tudíž dodnes figuruji v katastru nemovitostí jako spolumajitel objektu. Rád bych se tohoto závazku zbavil, bývalá manželka souhlasí s přepisem domu na její jméno a s převzetím úvěru na současného přítele.
  Úvěr je ještě na dalších osm let. kontaktoval jsem banku a bylo mi řečeno ,že budu potřebovat s sebou současného přítele bývalé manželky spolu s ročním výpisem jeho průměrné mzdy ,dvě poslední výplatní pásky,vyplněný formulář o převzetí dluhu,rozsudek o mém rozvodu a majetkové vypořádání. V podstatě tohle celé dát do hromady bude nějakou dobu trvat a já se dostal do tíživé situace. Před 8mi lety jsem si na magistrátu HLM. Prahy zažádal o přidělení bytu a nyní jsem se dostal na řadu a při nahlédnutí do katastru zjistili , že jsem vlastníkem onoho domu a chtějí po mě nějaký dokument ,který přiloží k žádosti ,že nějak postupuji v převodu nemovitosti na jiného vlastníka. Jde toto nějak ošetřit ? myslím nějakou dohodou sepsanou právníkem o dohodě na převodu nemovitosti? lze udělat majetkové vypořádání i bez soudu?někde jsem četl,že je možné vypořádání i přes notáře. Děkuji vám za info

 • Anna Králíková says:

  Dobrý den. Vlastním velký pozemek v obci. Příjezdová komunikace byla vždy jeho horní hranicí. Pak část komunikace podle nového územního plánu, sousedící s mým pozemkem, byla odkloněna od mého pozemku a tím vznikla mezera , kdy dosahuje vzdálenosti až 8 metrů. Původní prodávaný úsek cesty mi nebyl obcí nabídnut k odkoupení, ale byl prodán jinému sousednímu vlastníkovi, čímž mi byl znemožněn přístup na můj pozemek. Prosím o informaci, zda mám právo žádat obec o vyřešení stávající situace, protože ji zapříčinila, nebo existuje jiná možnost řešení? Děkuji za radu. Králíková

 • kvasnickova says:

  V roce 2015 jsem u Mestskeho soudu vyhrala spor na vyklizeni bytu, odpurci jsou povinni byt vyklidit a vyklizeny mi predat. Odpurci podali dovolani, ze si byt, ktery bez pravniho duvodu po celou dobu sporu uzivali, prevedli jako opravneni uzivatele po privatizaci domu z druzstva do osobniho vlastnictvi, a mne odeslali vypoved, ze byt potrebuji pro vlastni potrebu. Nejvyssi soud CR spor vratil, zda-li je tato jejich kupni smlouva absolutne ci relativne neplatna a zda-li lze spor narovnat predkupnim pravem.
  Predem dekuji za Vase pravni posouzeni

 • Denisa says:

  Dobrý den.Potřebuju,prosím,poradit.S přítelem jsme si vzali hypotéku na byt,který se má převádět do osobního vlastnictví.Oznámil mi,že byt nechá napsat jen na sebe.Já mu ale už 19 měsícu platím polovinu této hypotéky,odevzdávám mu celý muj rodičovský příspevek 7100 kč.Nemám žádný jiný příjem,takže jsem celou tu dobu bez financí.Jeho rodina mu ještě na hypotéku přidává 3000 kč.Momentálne jsme ve stádiu rozchodu.Je to prosím obohacování na mé osobě a mám nárok na vrácení nejaké častky z placení toho bytu? Děkuji předem za odpověď.

 • denisa says:

  dobrý den , mám dotaz ohledně formuláře od otce k vycestování dítěte do zahraničí,jelikož se stěhuji s dcerou do zahraničí a s otcem dítěte nežiji potřebuji jeho souhlas?On se vším souhlasí jde mi jen o to zda musím mít nějaký formulář popřípadě jaký? Vše máme přes dohodu jelikož s dcerou se nestýká. Děkuji

Přidat dotaz - právní rady