Potřebujete získat právní rady, nebo si nemůžete dovolit zaplatit advokáta a hodil by se vám právník zdarma? Pak vám nabízíme pomoc, bezplatná právní poradna zdarma a online.

Reklama
Facebook Pravník zdarma
Spolupracujeme
 • Potřebuji peníze

  Potřebujete získat peníze? Hledáte nejvýhodnější půjčky nebo úvěry? Poradíme vám jak získat peníze rychle, levně a bez registru nebo bez ručitele!

 • Sociální dávky

  Jste v těžké životní situaci a nevíte o jaké sociální dávky si požádat a na co máte nárok? Jak se vyhnout existenčním potížím a na co máte nárok podle zákona od státu?

 • Nezabavitelná částka

  Jaká je nezabavitelná částka a životní minimum v případě exekuce na plat nebo na bankovní účet? Jak na dluhy v manželství nebo po rozvodu?

 • Půjčka 20000

  Levná a ověřená půjčka 2000 Kč pro všechny zájemce. Snadný způsob jak získat peníze bez registru a bez poplatků předem.

Určování advokátů za sníženou odměnu či bezplatně dle § 18 odst. 2 zákona o advokacii a bezplatné právní poradenství

Podmínky pro přiznání práva na určení advokáta Českou advokátní komorou jsou stanoveny v § 18 zák.č. 85/1996 Sb. o advokacii, v platném znění

Základní podmínky pro určení advokáta k poskytnutí právní služby:
– včasnost podané žádosti
– žadatel nesplňuje podmínky pro ustanovení advokáta soudem (tzv. ex-offo) a současně se žadatel nedomohl poskytnutí právní služby způsobem v zákoně uvedeným (prohlášení nejméně 2 advokátů, kteří odmítli právní pomoc poskytnout)
– jedná se o jednu konkrétní právní službu, která nezbytně nutně, resp. povinně vyžaduje zastoupení advokátem. Advokáty ČAK neurčuje k právním službám, kde není zastoupení advokátem vyžadováno a není nezbytně nutné a rovněž ne ke generálnímu zastupování žadatele v různých kauzách.

Prokáže-li žadatel splnění shora uvedených podmínek, má právo na určení advokáta k poskytnutí právní služby.

K rozhodnutí o tom, že bude žadateli poskytnuta právní služba bezplatně či za sníženou odměnu je nutné prokázat způsobem stanoveným v § 18 odst. 3 a vyhl.č.275/2006 Sb., že příjmové, majetkové a sociální poměry odůvodňují poskytnutí bezplatné právní služby, příp. za sníženou odměnu, Majetkové, příjmové a sociální poměry se prokazují výhradně způsobem stanoveným vyhl.č.275/2006 Sb., a to na formuláři Prohlášení o příjmových a majetkových poměrech žadatele o určení advokáta k poskytnutí bezplatné právní služby nebo za odměnu sníženou, který je volně k dispozici na stránkách České advokátní komory. Žádost o určení advokáta se podává též na předepsaném formuláři na stránkách české advokátní komory.

Vedle určení advokáta dle § 18 odst. 2 zákona o advokacii k poskytování právní služby bezplatně či za sníženou odměnu, zajišťuje Česká advokátní komora právní pomoc ještě v rámci výkonu veřejně prospěšné činnosti organizováním bezplatných právních porad v jednotlivých regionech. Regionální střediska se mimojiné podílejí právě na zajišťování právní pomoci osobám, které se nemohou domoci poskytnutí právních služeb advokátem. Seznam regionálních středisek s podmínkami, za kterých lze této služby využít je na stránkách České advokátní komory.

Zdroj. www.cak.cz

komentářů 18 to “Určování advokátů za sníženou odměnu či bezplatně dle § 18 odst. 2 zákona o advokacii a bezplatné právní poradenství”

 • vitovský jiří says:

  Kde mi bezplatně pomužou poradou osobně v trestním právu, a to v Praze, děkuji.

 • Zdeněk Punčochář says:

  Dobrý den. Můj dotaz je pracovněprávní. Nastoupil jsem do nové práce 1.6.2016 a od té doby doposud (do 28.3.2017) mi zaměstnavatel neumožnil čerpat ani jeden den dovolené. Na můj dotaz na dovolenou mi odpověděl, že dovolenou budu mít tehdy, když o ní rozhodne sám, a že ji budu čerpat na jedenkrát. Je proti tomu nějaká obrana? Podle mě se to neslučuje se zákoníkem práce.
  Jsem zaměstnán jako strážný – psovod a psovodi jsme tam pouze 2. Tnto stav je trvalý.
  Předem děkuji za odpověď

 • Eliška says:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat, měla jsem soud o svěřeni dětí do své péče, jelikož soud rozhodl o střídavé péči podala jsem odvolání, mám nárok na advokáta zdarma? Děkuji

 • Jitka Černovská says:

  Dobrý den.Prosím o radu.Finanční úřad manželovi /OSVČ/vyměřil penále ve výši 42 000,-Kč za to,že nereagoval na jeho rozhodnutí o placení úroku z prodlení.Na tento problém si manžel vzal daňovou poradkyni,která měla též plnou moc v zastupování jeho věci.FÚ rozhodl 21.1.2015,rozhodnutí poslal poradkyny do dat.schránky,kterou ona si nevyzvedla a nedala nám o toto informaci.27.5.2015 jsne se tuto skutečnost dozvěděli.Za toto nám bylo vyměřené toto penále.Poradkyně měla uzavřenou pojistku v takovýchto případech a sdělila nám,že toto penále bude čerpat z této pojistky.Natož s námi přestala komunikovat.1.10.2015 jsme se dozvěděli,že zemřela.Prosím Vás o radu,jak máme postupovat dále.Děkuji Vám za odpověď.Jitka Černovská

 • Naděžda lkemensová says:

  Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat ….. jsem rok rozvedená, stále bydlíme v jednom bytě, bývalý manžel mi řekl, že se odsud neodstěhuje, ať jdu já. Chtěla jsem po něm finanční vyrovnání, abych si mohla najít podnájem, ale řekl, že jsem se zbláznila, že mi nic nedá. Jsem 18 let nemocná a z toho beru 6 let částečný invalidní důchod. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu zvládám jednoduchou práci na 4 hodiny denně. Nemám peníze na právníka ani na bydlení. Prosím o radu.
  Velmi děkuji za Vaší odpověď Naďa.

  • Jana says:

   Dobrý den,mám takový dotaz,v roce 2012 se manžel odstěhoval,požádal o rodvod,v roce 2013 jsme se rozvedli.Od té doby řešíme vypořádání majetku.Jedná se o nemovitost,dům je psaný na mě a postaven na parcele,kterou jsem dostala od otce darem,zajímalo by mě,na jakou část domu má bývalý manžel nárok,z domu bych se nerada stěhovala,nabídla jsem že tu může bydlet,ale on chce jen peníze a to dost,já peníze nemám,jsem bez práce.Všude se chlubí,co odemne dostane peněz.On nemůže pochopit,že jeho část domu nemá takovou cenu.Dále bych ještě chtěla vědět,do jaké doby musí být vyrovnání hotové,je na to určitá doba nebo ne?Děkuji za odpověď

 • Daniela says:

  Dobrý den. Potřebuji vědět jak mám požádat o bezplatného právníka. Jsem obětí trestného činu. Jedná se o brutální znásilnění, u něhož mě pachatel mlátil do bezvědomí. Mám také nárok na odškodnění?

 • lucie pečinková says:

  Dobrý den,potřebovala bych radu,jak postupovat.Před pár dny mi exmanžel oznámil,že mě udá na sociální,popř policii,že můj nynější manžel a já, neužíváme naši dceru.tvrzení je naprosto nesmyslné.je jí 10 let a začala se vyjadřovat před ním vulgárně.to ho nejspíš k tomuto jednání přimělo.jsme klidná rodina,jsem na mateřské s dvouletým synem a manžel ji má za svou,jelikož ji zná od čtyř let.obvinění jsou smyšlené,nejspíš msta za podané exekuční řízení za neplacení alimentů.kde bych se mohla obrátit o pomoc.jak budou úřady postupovat?bojím se,aby mi dcerku nevzali,úplě pro nic.ona k otci nechce bydlet,dokonce se ho bojí.

  Děkuji za radu

 • Anton Vallo says:

  Dobrý den, prosím o právní radu. Před dvěma lety jsem prodělal mozkovou příhodu. Na návrh manželky jsme dům i s pozemkem přepsali na naše děti, toho času již plnoleté ale stále studující. Máme vleklý problém se sousedem. Ten toho využil a vznesl proti naším dětem obvinění. Když máme na dům i pozemek do smrti věcné břemeno, může nás stavební úřad vyškrtnout z tohoto jednání?
  Jedná se o plot,na který jsme se sousedem měli oba stavební povolení.

 • Mgr.Kočalková Květoslava says:

  v Roce 2013 jsme ukončila činnost s Českou pojišťovnou na Smlouvu o obchodním zastoupení.Mám nárok na odškodnění ,do výše roku musím požadavek uplatnit.
  Vzhledem k tomu,že jsem se dostala do hmotné nouze nemám na poplatky a advokáta.Běží poslední měsíc na uplatnění.Jak to mám udělat?Jsem z Brandýsa nad Labem.
  Děkuji

 • Vilém says:

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké mam šance na odškodnění, když mě postřelili. Jsem už od 20.6.2013 v neschopnosti. Předem děkuji za radu a popřípadě spolupráci.

 • milan says:

  Dobry den chtel jsem se zeptat jetli mam narok na obhajce nebo pravnika jestli je na mne podano trestni stihani a mam jit na vyslech nerozumim nicemu a jsem na tom psichicky zle navsevuji psiatrii a beru prasky financne jsem na tom hodne zle mel bych narok na bezplatneho obhajce pri vyslechu?? Jak si ho muzu vyzadat a kde jestly na nej mam pravo sam to asi nezvladnu dekuji

 • Jiří Humpolec says:

  Dobrý den chtěl bych se zeptat kde získam formulař k žadosti o bezplatné právní zastupování.Děkuji

 • Barbora Mintelova says:

  Dobry den,kde zjistim,jestli mam opravdu narok na bezplatneho pravnika a ke se podava zadost o bezplatneho pravnika. Dekuji

  • zdenka says:

   dobry den prosim chtela bych bych podat informaci jak mam postupovat za mesic budu mit soudni jednani ohledne bytu na advokata nemam tolik penez po prosim poradte co mam delat jak postupovat dekuji zahradnikova

 • Milan says:

  Dobrý den.Před 4 roky jsem se rozvedl a zůstal pes, máme dohodu že si psa až bude mít vhodné prostory vezme. Ty prostory moje bývalá manželka už má naopak pořidílá si jiného a pes je pořád u mě. Můžu požadovat mojí bývalou aby mě přispívala na krmení když si psa nechce odvést měsíčně mě krmení stojí 1500 kč + poplatky a lékař.Děkují

 • silvie says:

  dobry den,
  prosim o radu jak postupovat, instalater mi pred 9lety spatne instaloval medene trubky s pitnou vodou, bohuzel si nemohu zaplatit pravnika, vyskyt medi v pitne vode presahuje normu, jsem samozivitelka s malym ditetem
  dekuji za info

 • Marie says:

  Dobrý den, chěla bych se zeptat kde se podává žádost o bezplatného právníka? Okres třebíč děkuji za odpověď Marie

Přidat dotaz - právní rady